Lokalizacja

Pokaż Jazz w Lesie na większej mapie

Pobyt w Sulęczynie w dniach festiwalu możliwy jest w licznych kwaterach prywatnych, agroturystycznych, campingach, polach namiotowych i okolicznych ośrodkach. Sam "Leśny Dwór", na terenie którego odbywa się festiwal, jest praktycznie w całości zajęty przez artystów, dziennikarzy i obsługę imprezy. Wykaz pozostałych miejsc, choć niekompletny, znajduje się na oficjalnej stronie gminy www.suleczyno.pl.

Niewymagającym hotelowych luksusów fanom jazzu polecamy domki przy restauracji-pubie Maraska (200 m od festiwalu) - tel. 058 684 30 18. Tam też polecamy korzystanie z posiłków - domowa atmosfera i kuchnia, miła i uśmiechnięta obsługa, bardzo dobre ceny.

Bary i restauracje.
W czasie koncertów na terenie parku, w którym odbywa sie festiwal, działają grille, smażalnie i punkty małej gastronomi oraz drink-bar pod wiatą nad jeziorem. W pozostałej części dnia, poza polecaną już przez nas restauracją-pubem Maraska (200 m od festiwalu) zjeść można także w znajdującym się w centrum wsi (ok. 400 m od festiwalu) barze "Pod Skarpą" - bar na wolnym powietrzu, urokliwie położony na stromej skarpie z pięknym widokiem na wieś i dolinę Słupi, Ze wszech miar godną polecenia jest restauracja "Monte Carlo Pizza i Wino " przy stacji benzynowej "Moya" na wyjeździe z Sulęczyna w kierunku na Bytów (droga nr 228). Serwowane tam pizze uchodzą za jedne z najlepszych w regionie i przygotowywane są pod okiem włoskiego kucharza.

Wjazd samochodem na teren "Leśnego Dworu" jest niemożliwy. Naprzeciwko bramy prowadzącej na teren hotelu, obok i na zapleczu miejscowej szkoły, znajduje sie duży parking. Jednak jego pojemność jest także ograniczona. Gdy zabraknie miejsc samochody ustawiamy wzdłuż ulic i dróg prowadzących do ośrodka. Nad organizacją ruchu we wsi niezawodnie od lat czuwają strażacy z miejscowej OSP.

Sulęczyno

(kaszb.Sëlëczëno, dawn. Suleczyno) - duża kaszubska wieś letniskowa położona na Pojezierzu Kaszubskim nad rzeką Słupią.